Hakkımızda

Heyecanlı Çocuklar: Yenilikçi, Modern, Geliştirici

Her sayfa yeni bir macera: Heyecanlı Çocuklar Yayınevi

Heyecanlı Çocuklar Yayınevi, her sayfada yeni bir maceranın başladığı, merakla dolu dolu geçen günlerin yaşandığı eğlenceli bir öğrenme dünyasını sunuyor.

Böylece çocuklarımızın hayal gücünü ve keşfetme isteğini destekliyoruz.

Renkli etkinlikler, oyunlar ve öğrenme materyalleri ile dolu kitaplarımızda, minik yürekler büyümeye ve öğrenmeye dair ilk adımlarını heyecanla atacaklar…

10+

Yıllık deneyim

50+

Kitap basımı

12+

Tecrübeli çalışan
3d024
3d029

Üst Biliş Kavramı

Üst biliş, bireyin kendi düşünme süreçlerinin farkında olması ve bu süreçleri kontrol edebilmesi anlamına gelir. Üst biliş gelişiminin okul öncesi dönemde başladığı ve ilerleyen eğitim döneminde hızla geliştiği bilinmektedir. Etkinliklerle Üst Bilişsel Beceriler kitabı, çocukların bilişsel gelişimlerini destekleyecek etkinlikler çocukların üst bilişsel becerilerinin gelişmesinde araç olarak kullanılmıştır. Kitapta bulunan etkinlikler çocukların kendilerini değerlendirmelerine, çalışma sayfalarında karşılarına çıkan problem durumlarına çözüm bulmaları ve çözümleri denemelerine fırsat vermiştir. Böylece çocukların kendi öğrenme stratejilerini geliştirmeleri yolunda kazanımlar elde etmelerine olanak sağlamaktadır.

Zeka ve Dikkat Geliştirici

Çalışma sayfalarında, görsel uzamsal zekâyı geliştirecek etkinliklerle çocukların karşılarına çıkan problem durumlarına karşı stratejiler üretmeleri ve bu stratejileri uygulayarak problemi çözmelerine fırsat tanınmıştır. Çocuklar, üç boyutlu düşünmeyi destekleyici küp ve piramit etkinlikleriyle 4. kitapta somut bir şekilde uygulamakta çalışma sayfasında da problem çözme yollarını öğrenmektedir bununla birlikte kitap bilgiye ulaşmanın bir takım deneme ve uygulamalardan geçtiğini çocukların kavramalarını sağlamaktadır. Üst biliş stratejileri, bireyin bilişsel etkinlikleri kullandığı ardışık süreçlerdir. Bu süreçler öğrenmeyi düzenleme ve denetlemeye yardımcı olur, bundan dolayı hazırlanan bilişsel etkinlikler kolaydan zora sarmal bir  şekilde kitaba yerleştirilerek çocukların öğrenmeyi tekrar hatırlama, akılda tutma, kullanılan stratejinin kontrolü gibi öğeleri kullanmaları sağlanmıştır.

3d005
3d005

Zeka ve Dikkat Geliştirici

Kitabın her sayfasında bulunan renksiz yıldızlarla, çocuktan çalışma sayfasındaki etkinliği yaptıktan sonra zor mu kolay mı olduğunu değerlendirilmesi istenir. Çalışma kendisine kolay geldiyse bir yıldızı, zor geldiyse iki yıldızı boyaması istenir. Bu rutinin her sayfada çocuk tarafından uygulanmasının istenmesi, çocuğun yaptığı çalışmanın zorluk derecesini belirleyerek kendisini değerlendirmesine ve bir sonraki tekrar eden çalışma ile kıyasladığında neden daha kolay yapabildiği hakkında yorum yapmasına fırsat verecektir. Bu da okul öncesi çocuğunun üst bilişsel becerileri kazanmasında ilk adımlarını atmasını sağlayacaktır. Kitapta bulunan hikâyeler;  çocukların dinlediklerini anlama, akılda tutma, kendini değerlendirme ve dil gelişimlerini desteklemek amacı ile hazırlanmıştır. Her kitapta sarmal yer alan  hikâyeler, çocukların hatırlama ve akılda tutma becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Zeka ve Dikkat Geliştirici

Ayrıca Etkinliklerle Üst Bilişsel Beceriler kitabı,  Bilsem sınavlarında sıkça karşılaşılan üç boyutlu düşünme becerisi, ilerleyen örüntülerin kuralını bulma, görsel dikkat, konsantrasyon, gördüğünü ve duyduğunu hatırlama, yorumlama, ilişki kurma gibi zekâ ölçen sorulara aşina olmaları ve soruların çözüm yollarını pekiştirmeleri sağlanmıştır.      Pisa sorularına ve yeni nesil soru biçimlerine okul öncesi dönemden eğlenceli bir şekilde adım atmak için çalışmalar özenle hazırlanmıştır. Bu seti uygulayan bir okul öncesi çocuğunun Bilsem sınav  sorularını kolaylıkla çözmesi beklenmektedir. Çocukların kitabı uygularken motivasyonları sağlamak amacı ile belirli sayfalarda kendilerine ait sevimli kahramanları oluşturacakları molalar vermeleri sağlanmıştır.  4. kitapta yer alan sevimli kahramanların bulunduğu maketleri tamamlama etkinlikleri küçük kas becerilerini geliştirirken üç boyutlu düşünme çalışmalarını somutlaştırmalarına fırsat verilmiştir. Tüm çocuklarımızın verimli ve eğlenerek kullanmaları dileğiyle…

3d005

We are trusted by leading companies

Why work with us?

Reach experience

Ipsum amet - lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec non porttitor nunc. Curabitur et mattis. Maecenas sit amet commodo lorem ipsum dolor tellut!

Great client support

Curabitur et mattis lorem nulla glavrida - ante consectetur adipiscing elit. Maecenas sit amet commodo tellut consectetur elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo nibh tellus adipiscing elit.

Complex solutions

Ipsum dolor adipiscing elit. Donec non porttitor nunc. Curabitur et mattis. Maecenas sit amet commodo lorem ipsum dolor tellut!

Unique technologies

Ipsum amet - lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec non porttitor nunc, et suscipit urna. Ipsum amet - lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Flexible prices

Lorem nulla glavrida - ante consectetur adipiscing elit. Maecenas sit amet commodo tellut consectetur adipiscing elit. Donec non porttitor nunc.

Top industry specialists

Nulla amet - et mattis lorem nulla glavrida - ante consectetur adipiscing elit. Maecenas sit amet commodo tellut consectetur adipiscing elit. Donec non porttitor nunc elit mattis, pulvinar dapibus leo nibh tellus.

What clients say about us

A small but effective team

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit? Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo nibh tellus euismod!

Bizimle iletişime geçin

Her türden soru görüş ve önerilerinize ve işbirliğine açığız. Aşağıdaki butona tıklayarak iletişim kanallarımıza ulaşabilirsiniz.